Kolekcja odmian truskawek na Macfrut 2017 – fotogaleria

Odmiana Roxana

Interesujący koncept wyeksponowania różnic pomiędzy owocami truskawek wielu odmian zademonstrowali organizatorzy tegorocznej edycji targów Macfrut we włoskim Rimini. Kolekcja odmian truskawek na Macfrut 2017 liczyła kilkadziesiąt pozycji. Przedstawienie ich na jednakowych rozmiarowo i kolorystycznie stanowiskach, tak samo naświetlonych, dobrze uwidoczniło zróżnicowanie wybarwienia, kształtu i wielkości.

Szerokie spektrum prezentowanej kolekcji

Warto mieć na uwadze, że z racji lokalizacji targów oraz ich międzynarodowego charakteru, nie wszystkie prezentowane kreacje nadają się do uprawy w polskim klimacie. Kolekcja odmian truskawek na Macfrut 2017 obejmowała niektóre wariacje znane polskim producentom. Inne zostały stworzone z myślą o warunkach uprawy typowych dla krajów basenu Morza Śródziemnego takich jak Hiszpania czy Włoch. Nie mniej jednak warto było zapoznać się z cechami owoców wszystkich odmian. Po pierwsze po to by ułatwić sobie wybór odmian do uprawy we własnym gospodarstwie, a po drugie by zorientować się z jakim produktem przyjdzie konkurować na europejskich rynkach.

Więcej o Macfrut 2017

Włoskie targi Macfrut 2017 były niezwykle wartościowe pod względem przeglądu rozwiązań do produkcji owoców jagodowych, a także perspektyw ich zbytu. Najnowszym i najnowocześniejszym maszynom do uprawy jagodowych zaprezentowanych na Macfrut 2017 poświęcony zostanie artykuł w kolejnym numerze czasopisma Jagodnik (7/2017) który do sprzedaży trafi we wrześniu. To samo dotyczy przyszłych możliwości eksportu żywności z Polski na rynki Bliskiego Wschodu, Indii czy krajów Azji Południowo-Wschodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here