Intervitis Interfructa Hortitechnica 2018 w dniach 4-6 listopada

Wielkimi krokami zbliża się Intervitis Interfructa Hortitechnica 2018. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-6 listopada w centrum wystawienniczo-targowym Messe Stuttgard. Silny akcent położony zostanie na zagadnienie ochrony roślin. Organizatorzy zaplanowali wystawienie specjalnego pawilonu dedykowanemu tej tematyce.

Ochrona roślin w centrum zainteresowania

Ochrona roślin odgrywa coraz ważniejszą rolę w ogrodnictwie. Targi Intervitis Interfructa Hortitechnica 2018 skupiają wielu wystawców prezentujących takie produkty i rozwiązania na swoich stoiskach. Ale w tym roku tematyka ta dodatkowo podjęta zostanie w specjalnie do tego celu utworzonym, odrębnym pawilonie. Przedyskutowane zostaną liczne aspekty ochrony roślin. Ważnym zagadnieniem będzie kurcząca się dostępność ś.o.r. oraz mechaniczne alternatywy.  Omówione zostaną najnowsze metody fizyczne. Dokonane będą także prezentacje sprzętu do ochrony roślin, od dysz po aspekty pielęgnacji krzewów. Ważnym tematem będzie przeciwdziałanie wystąpieniu oporności patogenów oraz radzenie sobie z nowymi szkodnikami i chorobami. Uniwersalny nacisk kładziony jest na przyjazną dla środowiska, efektywną kosztową i oszczędzającą czas ochronę roślin, która spełnia nowe wymagania wynikające ze zmian klimatu i wymagań klientów.

Innowacyjne koncepcje i rozwiązania na Intervitis Interfructa Hortitechnica 2018

Debata toczona na wielu forach na temat glifosatu nie pozostawia wątpliwości, że konsumenci przywiązują coraz większą wagę do przyjaznej dla środowiska, zrównoważonej ochrony roślin. Jakie opcje są dostępne dla producentów żywności, którzy chcą produkować najzdrowsze i najwyższej jakości owoce bez narażania środowiska? Nadchodzące wydarzenie zbada wszystkie aspekty tego wyzwania. W związku z zarysowującym się na horyzoncie przyszłych wydarzeń brakiem chemicznej alternatywy do stosowania herbicydów, zostaną przedstawione i omówione nowe metody mechaniczne z wykorzystaniem elektryczności lub wysokiego ciśnienia wody, dochodzącym do 1000 barów. W zakresie środków ochrony roślin organizatorzy skupiają się na narzędziach do recyklingu i maszynach do upraw rzędowych. Chodzi przede wszystkim o takie, których budowa ma na celu oszczędne i przyjazne dla środowiska stosowanie środków ochrony roślin. Ich wykorzystywanie w gospodarstwach na zapewnić oszczędność czasu przeznaczanego na ochronę roślin. Ważnym zagadnieniem jest stosowanie dysz redukującymi znoszenie cieczy roboczej.

Kogo mogą zainteresować targi?

Intervitis Interfructa Hortitechnica 2018, tak jak poprzednie edycje, poświęcona jest przede wszystkim plantatorom winorośli. Ta część kraju, w której co dwa lata odbywa się impreza, to niemieckie centrum produkcji wina, głównie białego. Intervitis Interfructa Hortitechnica 2018 będzie jednak wydarzeniem na którym zaprezentowane zostaną zaawansowane technologicznie rozwiązania do wykorzystania na plantacjach także i innych gatunków. Dlatego też przyjeżdżają na te targi licznie goście z wielu innych krajów. To daje szansę na nawiązanie wartościowych kontaktów. Targi przypadają na pierwszą połowę listopada, na okres między świętami w Polsce. Być może warto zorganizować kilka dni, by wybrać się na nie do Niemiec?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here