H2Flo – optymalizacja fertygacji upraw w substratach

Uprawa gatunków jagodowych w substratach ma wiele zalet. Przede wszystkim, przy złych stanowiskach pozwala na uzyskiwanie wysokich plonów przy zachowaniu wysokiej jakości owoców. Decydują się na nią wyspecjalizowane gospodarstwa, gdzie sięga się także i po inne wartościowe rozwiązania. Jednym z nich jest H2Flo. To wyjątkowa mieszanina surfaktantów. Celem jej aplikacji jest optymalizacja fertygacji upraw prowadzonych na podłożach substratowych, a czasami poprawa przesiąkalności agrowłóknin czy agrotkanin szczególnie w pierwszych tygodniach uprawy w nich roślin.

Czemu optymalizacja fertygacji w uprawach jest ważna?

Jest wiele powodów ku temu, by dążyć do żywienia krzewów poprzez fertygację w sposób jak najbardziej zbliżony do optymalnego. Przede wszystkim chodzi o pieniądze. Dobre nawozy do fertygacji nie są przecież tanie. Stawki za owoce deserowe są zaś na ogół zadowalające, ale najczęściej dalekie od tych uzyskiwanych przez farmerów w Europie Zachodniej. Ważny jest też czynnik zdrowotności plantacji. Rośliny dobrze odżywione są mniej podatne na presję ze strony patogenów i szkodników. Wreszcie kwestia spełnienia oczekiwań plantatora. Skoro inwestuje on pokaźne sumy w precyzyjny, skomputeryzowany i zautomatyzowany system fertygacyjny, to czemu nie zapewnić mu warunków do jak najlepszej i możliwie najdokładniejszej pracy? Pewnym ułatwieniem może okazać się zastosowanie H2Flo.

Co to jest H2Flo?

To produkt, którego zastosowanie poprawia zwilżenie podłoża i dystrybucję nawozów w nim. Dzięki temu łatwiejsza staje się optymalizacja fertygacji czy też samo podawanie wody. Zwilżacz ten obniża napięcie powierzchniowe cieczy, dzięki czemu lepiej penetruje podłoże docierając do korzeni włośnikowych, które pobierają wodę lub pożywkę. Produkt można zastosować zarówno do początkowego nawilżenia podłoża jak i podczas fertygowania upraw. Jego aplikacja pomaga w utrzymaniu zrównoważonego poziomu wskaźnika EC. H2Flo zapobiega także wytrącaniu się osadów z wody. Optymalizacja fertygacji dzięki temu produktowi jest zatem możliwa na kilku płaszczyznach.

Jak stosować H2Flo?

Aplikacja produktu możliwa jest na wiele sposobów. Przed sadzeniem zalecana dawka to 1,2-2,4 l/ha rozpuszczone w 1-2 tys. l wody. Taka też jest dawka startowa przewidziana dla uprawy malin i nie tylko. Pełna optymalizacja fertygacji możliwa jest, gdy H2Flo w okresie uprawy podawanie jest sukcesywnie raz w miesiącu. W takim przypadku dawkę preparatu należy ograniczyć o połowę. Wystarczającą ilością wody w jakiej powinna zostać rozpuszczona jest 1 tysiąc litrów. Produkt ten może zostać podany razem z nawozem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here