Duke

Rubusik

Duke

Postautor: Rubusik » 17 lis 2017, 10:07

Chciałem dopytać o odmianę Duke. Noszę się z zamiarem założenia małej kwaterki, ok. 10 arów w dwunawowym tunelu jako uzupełnienie oferty maliny pod Bronisze. Chciałbym mieć owoc wcześnie, najlepiej jeszcze w czerwcu. Ale zwiedziłem dwie duże plantacje, fakt ze otwarte i mam mieszane uczucia. na jednej Duke byl piekny, a na drugiej wegetował. Właściciel twierdził, że kupił kiepską sadzonkę, co moze i jest prawda. Czy Duke to w miarę łatwa odmiana w uprawie? Jak ją poróznać z Bluecropem na przykład?

Michał Piątek

Re: Duke

Postautor: Michał Piątek » 17 lis 2017, 10:41

Dzień dobry.
Może to być prawda - widziałem kiedyś kwaterę tej odmiany, gdzie problemem była guzowatość. Ale z moich obserwacji wynika, że to raczej ciekawa odmiana. Powinna dać fajne rezultaty w uprawie tunelowej.

Bodzio132

Postautor: Bodzio132 » 27 lis 2017, 14:02

Michał Piątek pisze:
17 lis 2017, 10:41
Dzień dobry.
Może to być prawda - widziałem kiedyś kwaterę tej odmiany, gdzie problemem była guzowatość. Ale z moich obserwacji wynika, że to raczej ciekawa odmiana. Powinna dać fajne rezultaty w uprawie tunelowej.
Panie Michale a jaki plon można uzyskać z tej odmiany w tunelu?

Rubusik

Postautor: Rubusik » 29 gru 2017, 11:20

Ponawiam pytanie. Te wczesne borówki mają jednak odpowiednią cenę. Duke daje się mocno w tunelu przyspieszyć?

agrok

Postautor: agrok » 01 sty 2018, 11:54

Trudne pytanie na które trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Nie wiem jak jest z przyspieszeniem, ale jeżeli chodzi o sam termin dojrzewania, zależy to od kilku czynników, gleba, stanowisko, sposób uprawy, cięcie.
Jeżeli rośliny będą posadzone na chłodnym, zlewnym stanowisku, na płasko to w tunelu mogą wyjść w podobnym czasie jak te bez tunelu, na piasku, na południowym skłonie.