Doniczkowane sadzonki truskawek i malin

default

Sadzonki doniczkowane frigo nazywane po angielsku tray to materiał szkółkarski, który ma coraz większy udział w produkcji sadzonek truskawki. Właściwie wyprodukowane rośliny tego typu gwarantują dobre plony już 60 dni, a czasami nawet szybciej po ich posadzeniu. Tego typu materiał, z uwagi na jego cenę, rekomendowany jest do zakładania upraw pod osłonami, gdzie możliwe jest sterowanie terminem zbioru.

Produkcja sadzonek tray i mini tray rozpoczyna się zazwyczaj w lipcu. Następnie jesienią, po odpowiednim ukorzenieniu się i zawiązaniu odpowiedniej liczby pędów kwiatostanowych trafiają do chłodni. Jak informuje Wojciech Woźniak z firmy Poland Plants, tego typu sadzonki do docelowych odbiorców trafiają zazwyczaj w marcu lub kwietniu roku następnego. Tego typu materiał dobrze sprawdza się nie tylko w uprawie odmian tradycyjnie owocujących, ale również powtarzających owocowanie, w przypadku których pozwala na uzyskanie pierwszego wczesnego plonu, co potwierdza się np. w przypadku odmiany ‘Harmony’. Wszystko to przekłada się na wielkość plonu całkowitego. W przypadku sadzonek doniczkowanych w firmie Poland Plants realizowane jest mapowanie kwiatów, dzięki czemu plantator dostaje sadzonki z informacją o liczbie pędów kwiatostanowych w sadzonce.

Ważnym sektorem sprzedażowym w firmie Poland Plants, są również długopędowe sadzonki malin (long cane). Więcej o tym jak produkowane są tego typu rośliny, oraz o sadzonkach doniczkowanych frigo truskawek można dowiedzieć się oglądają przygotowany materiał filmowy zrealizowany w firmie Poland Plants w pierwszych dniach sierpnia 2019 roku:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here