Arysta LifeScience sprzedana przez Platform Specialty Products Corporation do UPL

Platform Specialty Products Corporation (NYSE: PAH) ogłosiła 20 lipca, że zgodziła się sprzedać Arysta LifeScience („Arysta”) firmie UPL Corporation Ltd. („UPL”). Umowa stworzy nową potęgę agrochemiczną, która ma stać się piątą co do wielkości firmą ochrony roślin na świecie.

Wspólnie UPL i Arysta stworzą organizację oferującą kompletną ofertę w szerokim zakresie upraw. Oczekuje się, że transakcja ta zostanie zamknięta pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku. Pod skrzydłami Platformy Arysta rozwinęła się na skalę globalną poprzez serię uzupełniających się przejęć, podwajając potencjał w zakresie wartości sprzedaży swoich projektów badawczo-rozwojowych, koncentrując działalność na specjalistycznych segmentach rynku o wysokiej wartości oraz rozwijając światowej klasy zespół. UPL to jedna z najszybciej rozwijających się firm na dzisiejszym rynku środków ochrony roślin. Firma UPL została założona w 1969 roku i w ciągu ostatnich kilkunastu lat przekształciła się z firmy lokalnej w odnoszącą sukcesy międzynarodową organizację z szerokim portfolio markowych produktów.
Dzięki komplementarnemu połączeniu światowych kompetencji UPL w zakresie
produkcji składników aktywnych z innowacyjnym partnerem badawczym i technologicznym
jakim jest Arysta, nowa firma będzie w stanie zapewnić światowemu rolnictwu kompletne,
konkurencyjne i zróżnicowane rozwiązania, dzięki czemu stanie się „punktem kompleksowej obsługi” – dostawcą dla klientów na kluczowych rynkach rolnych.
Jai Shroff, CEO UPL, powiedział: „Arysta ma niezrównane doświadczenie
w opracowywaniu wyspecjalizowanych rozwiązań lokalnych i uzupełnia naszą zróżnicowaną
ofertę w zakresie ochrony upraw. Razem, jako „Nowa Firma”, możemy wypełnić naszą misję, aby stać się wiodącym globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie upraw w celu zabezpieczenia długoterminowych dostaw żywności na świecie.”
Diego Lopez Casanello, CEO Arysta, powiedział: „Dzisiejsze ogłoszenie jest ogromnym
wotum zaufania dla Arysty i jej zespołu. Obie firmy są bardzo komplementarne. Skala
i możliwości nowej firmy będą generować istotną wartość dla producentów, dystrybutorów
i partnerów innowacyjnych. Ta transakcja oznacza początek ekscytującego nowego
rozdziału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here