Apel do polskich sadowników

Tłum był głośny, ale bardzo kulturalny

Sytuacja na rynku owoców do przetwórstwa jest dramatyczna, nie ma praktycznie takiego gatunku, za który otrzymalibyśmy godziwe pieniądze!! Mimo szumnych zapowiedzi dotychczasowe spotkania z Panem Ministrem Ardanowskim i jego  zastępcami nie przyniosły żadnego efektu i nie podjęto jakichkolwiek działań w celu poprawy sytuacji.  Premier Morawiecki, mimo obietnic, nie spotkał się z nami. Dlatego zwracamy się do wszystkich polskich sadowników o udział w proteście w czwartek 2 sierpnia b.r. w Warszawie.

Zbiórka o godz. 10.00 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego ul.Belwederska, skąd wyruszymy pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zakłady przetwórcze od początku sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia.!

Decyzję o uczestnictwie w proteście, podobnie jak decyzję, czy zrywać i sprzedawać owoce po tak skandalicznej cenie sadownicy powinni podjąć w oparciu o swoje sumienie.

Zachęcamy do autokarowych wyjazdów zorganizowanych i podajemy telefony kontaktowe (PDF) do Prezesów Oddziałów Terenowych.

Wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiego sadownictwa, zapraszamy do udziału w proteście w czwartek 2 sierpnia w Warszawie.

 Zarząd Główny Związku Sadowników RP

więcej czyt: www.polskiesadownictwo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here