Spotkanie prasowe jakie 16 marca odbyło się w siedzibie firmy Agrosimex w Golianach było okazją do przekazania informacji o działalności firmy, oraz wprowadzanych na rynek nowości. Wśród nich jest kilka ciekawych produktów nawozowych, które zmieniają dotychczasowy sposób podawania roślinom składników pokarmowych.

Jak poinformował na wstępie Piotr Barański, dyrektor marketingu i rozwoju firmy, jej działania zmierzają zarówno w poszerzaniu dotychczasowej oferty, rozwijaniu sieci sprzedaży ale również umacnianiu kontaktów z klientami. Służy temu ciągle rozwijany dział doradztwa, który najlepiej jest rozwinięty w sadownictwie ale obecnie ukierunkowany jest też na uprawy rolnicze i warzywa. Firma Agrosimex posiada 34 własne sklepy oraz oddziały hurtowe mieszczące się w macierzystej siedzibie firmy w Golianach, ale również w Błoniu koło Warszawy, Skierniewicach, Warce, Koninie i Lublinie.

Janusz Miecznik (pierwszy z lewej) i Piotr Barański przybliżyli informacje o nowościach z zakresu środków ochrony roślin i działaniach doradczych

Otwieramy się na więcej – to hasło z jakim firma Agrosimex wchodzi w nowy sezon. Jest to nawiązanie do szeregu produktów jakie wzbogacają i tak obszerną paletę produktów będących w ofercie, ale też innych działań. Związane są one z doradztwem, które jak informował Janusz Miecznik, najlepiej jest rozwinięte w zakresie upraw sadowniczych. Jest realizowane poprzez liczne szkolenia i praktyczne pokazy terenowe. Również w segmencie gatunków jagodowych prowadzone są spotkania doradcze w ramach Klubu Jagodowego, które to działania koordynuje Michał Malicki. W ramach tego odbywają się liczne spotkania szkoleniowe w trakcie sezonu uprawy, a bieżące doradztwo realizowane jest poprzez system Info-Karty (cotygodniowy meiling i sms-y), oferowane jest wsparcie w zakresie opracowania programów nawozowych i bieżącej kontroli nad tym procesem. To z kolei odbywa się jest na poszczególnych plantacjach poprzez sondy drenażu glebowego. Przy ich użyciu możliwe jest pobranie roztworu glebowego a jego analiza możliwa do wykonania w ciągu kilku dni i na tej podstawie przygotowywane są zalecenia nawozowe dopasowane do zasobności gleby i potrzeb uprawianych roślin.

Janusz Miecznik poinformował również o nowościach w zakresie ochrony upraw, na zbliżający się sezon. Nordox 75 WG to preparat miedziowy (tlenek miedzi) który dotychczas zarejestrowany był tylko do ochrony jabłoni. Teraz zyskał znacznie szerszy zakres stosowania. W uprawach warzyw można go używać do zwalczania chorób bakteryjnych i grzybowych w cebuli, szalotce, czosnku, dyni, kabaczkach i melona oraz uprawianych gruncie i pod osłonami pomidorach, bakłażanie, papryce, ogórku, sałacie, endywii. W uprawie truskawek Nordox można stosować do zwalczania antraknozy, czerwonej plamistości liści, białej plamistości, i bakteryjnej kanciastej plamistości liści. Kolejny fungicyd jaki można użyuwać do ochrony truskawek to Iprodione 500 SC (zawiera iprodion 500 g/l), polecany do zwalczania szarej pleśni. Posiada on również rejestrację do ochrony malin (zamieranie pędów malin i szara pleśń) oraz borówki wysokiej (szara pleśń). Cechą korzystną jest krótki okres karencji – 2 dni dla truskawek i 3 dnia dla malin i borówki wysokiej). Kolejna nowość to insektycyd Kobe 20 SP (acetamipryd), który zwalcza szereg szkodników w uprawie truskawek zarejestrowany jest do zwalczania opuchlaków ale również (w ramach zastosowań małoobszarowych) do zwalczania szkodników gryząco ssących w uprawie m.in. malin, borówki wysokiej, wszystkich typów porzeczek oraz agrestu i truskawek.

Piotr Barański oprowadził przybyłych gości po siedzibie firmy Agrosimex

Wizyta w siedzibie firmy Agrosimex, była tez okazja do jej poznania. Pod przewodnictwem Piotra Barańskiego uczestnicy spotkania zwiedzili działa nawozów, magazyny, oraz jeden ze sklepów zlokalizowany przy siedzibie firmy.









Poprzedni artykułNawożenie jagodowych na starcie – rekomendacje Jarosława Barszczewskiego z firmy Yara Poland
Następny artykułZamieranie pędów malin i rdza maliny już nie groźne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj