Dzień Polskiej Borówki – tak tworzy się historia!

Plantatorzy borówki piszą historię. Powszechnie podoba się pomysł wypromowania daty rozpoczęcia sezonu. Plantatorom podoba się zwrócenie uwagi na ich całoroczną pracę. Handlowcom budowanie napięcia i podbicie percepcji owocu, na który się czeka.Wszyscy czekają z niecierpliwością na 1 lipca, a wraz z tą datą na pierwsze polskie borówki.

Oficjalne poparcie dają gminy, w których są plantacje. Banki, które wspierają sektor – od spółdzielczych, po BGZ BNP Paribas. Dzień Polskiej Borówki wspiera świat nauki, na czele z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach. Wiele wskazuje na to, że oficjalnego patronatu udzieli Minister Rolnictwa RP. W dwa miesiące dorobić się branżowego święta? Gratulujemy! Mamy też satysfakcję z poparcia tej inicjatywy, kiedy rodziła się podczas tegorocznej Konferencji Borówkowej. Na naszych stronach znajdziecie Państwo pełną informację oraz słynny LICZNIK do pobrania www.jagodnik.pl/2016/04/11/cel-misja-zalozenia-dnia-polskiej-borowki/ 

FACEBOOK-CP_FACEBOOK-CP-01

Polecamy również fanpage Dnia Polskiej Borówki – www.facebook.com/dzienpolskiejborowki oraz najnowszy numer Jagodnika, w którym w szczegółach opiszemy pierwszy Dzień Polskiej Borówki.

Zaproszenie dla wszystkich plantatorów borówki na 30.06!

Dzień Polskiej Borówki to okazja do spotkania w gronie osób, które w nadzwyczajny sposób przyczyniły się do zbudowania pozycji borówki w katalogu gatunków sadowniczych i samych plantatorów, dzięki którym od 1 lipca, Polska, jak co roku, będzie kluczowym producentem borówki w Europie.

Spotkanie odbędzie się 30.06 w Błoniu, niedaleko Pola Doświadczalnego Borówek Uprawnych SGGW. W imieniu plantatorów Prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej Ireneusz Komorowski zaprosił na to spotkanie wielu oficjalnych gości. SPBA wsparło finansowo organizację tego spotkania i jego promocję w mediach.

Zaproszeni są oczywiście wszyscy plantatorzy borówki. Przywieźcie, choć symbolicznie, swoje pierwsze tegoroczne plony. Mile wdziane białe koszule i punktualność. Pierwsi goście mogą liczyć na pamiątkowe koszulki.

Miejsce spotkania 30.06:

Plantacja Błonie w gminie Prażmów, Sosnowa 3, 05-505 Błonie, GPS: N 51.924935, E 20.999701

Program

9:30  Oficjalna godzina rozpoczęcia

10:00 Powitanie i prezentacja gości

Prezentacja całorocznej pracy na plantacji

10:20 Oficjalna prezentacja pierwszych w tym roku borówek. Oficjalne Otwarcie Sezonu 2016

10:40  Zaproszenie do wspólnego zdjęcia i wywiadów

11:00  Prezentacja plantacji i mini-poczęstunek

Zaproszenie dla dziennikarzy

Partnerem będzie Polska Agencja Prasowa. Za jej pośrednictwem zaproszenie na to branżowe spotkanie otrzymają redakcje wielu mediów. Jeśli znacie Państwo dziennikarza prasy ogólnopolskiej, który Waszym zdaniem powinien dostać pakiet materiałów na temat sukcesu polskiej borówki, zdjęcia plantatorów i film, który zostanie nakręcony 30.06 – prosimy o kontakt. Zadbamy, by został profesjonalnie obsłużony.

Kontakt dla Plantatorów: Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk, 606 717 271, dzienpolskiejborowki@gmail.com

Myśl ogólnopolsko, zarabiaj lokalnie

Kibicujemy producentom borówki. Bardzo podoba nam się wysiłek prowadzący do tego, by korzyści z Dnia Polskiej Borówki poczuł każdy plantator. Dlatego 1 lipca, wcześnie rano, zobowiązaliśmy się przesłać Państwu w ten sam sposób informacje prasową, którą można będzie samemu przesłać do mediów lokalnych. Obok informacji o Dniu Polskiej Borówki będzie w niej miejsce na to, by wpisać swoje dane. Nazwę, adres plantacji i telefon do siebie. Chodzi o to, by lokalne media otrzymały profesjonalny materiał, dobre zdjęcia, film z Dnia Polskiej Borówki a obok tego namiary na lokalnych ekspertów.

Podobnie jak organizatorzy, namawiamy Państwa aby przygotować namiary na te lokalne media i serwisy internetowe. Wejść na strony www i przygotować sobie mini bazę lokalnych adresów. Dziś jest na to czas. A jak te materiały przyjdą 1.07 o świcie, to czasu już nie będzie. Trzeba będzie je szybko wysyłać, bo będą bardzo atrakcyjne. Media cenią sobie świeżość, co najmniej tak jak plantatorzy.

Pozdrawiamy i zapraszamy w imieniu plantatorów na Dzień Polskiej Borówki na plantacje Błonie.

Fanpage Dnia Polskiej Borówki na Facebooku – www.facebook.com/dzienpolskiejborowki/

Wszystkie informacje i materiały do pobrania – www.jagodnik.pl/dzien-polskiej-borowki/

Słynny LICZNIK. Jeśli chcesz promować datę rozpoczęcia sezonu na polską borówkę, ściągnij go i umieść na stronie własnej plantacji – www.konferencjaborowkowa.pl/dzien-polskiej-borowki/

ZNAK „1 LIPCA”. Ściągnij i używaj na papierze firmowym, w ofertach, dołącz jako stopkę mailową www.jagodnik.pl/2016/04/11/grafiki-dnia-polskiej-borowki/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here